גמילה מעישון לגברים

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

גמילה מעישון לגבריםתהליך גמילה מעישון לגברים שונה מתהליך הגמילה של נשים, אצל גברים התהליך הוא יותר גופני מאשר פסיכולוגי אך גם יש גברים שמתמודדים עם הקושי הפסיכולוגי בדרגה גבוהה. כמו כן, בשל השוני בין המינים גם תופעות הלוואי וגם ההשלכות של עישון הן שונות ובשני המקרים הן יכולות לפגוע בפוריות. תהליך גמילה מעישון לגברים יכול להיעשות במגוון מסגרות ובאופן עצמאי. גברים נוטים לעשן מגיל צעיר יותר בשונה מנשים שעל פי מחקרים מתחילות יחסית בגיל מאוחר, איך אחרי כל כך הרבה שנים נפרדים מההרגל ההרסני?

 

נזקי העישון

אם אתם מרגישים שאתם מנסים ולא מצליחים להגיע לגמילה מוחלטת מסיגריות הגיע הזמן לקחת את השלב צעד אחד קדימה ולפנות לגורם מקצועי. נזקי העישון הם רבים, אצל גברים הנזקים יכולים לבוא לידי ביטוי גם בפגיעה של התפקוד המיני והם חשופים למחלות מסוימות בסיכון גבוה יותר מאשר נשים. הנה כל הסיבות להפסיק לעשן עכשיו:

  • טרשת העורקים – שכיחות של טרשת העורקים היא גבוהה יותר בקרב מעשנים. שיעור התחלואה והתמותה גבוה יותר בכ-75% בקרב מעשנים לעומת גבר שלא עישן מימיו. כמו כן, אם אנחנו מסתכלים על אנשים שעברו טיפול לב ומחויבים באוטם לב נראה כי 75% מהם מעשנים. 
  • פגיעה בעור – לסיגריות יש נזק אחד שרבים לא שמים לב אליו, במיוחד הצעירים אך הוא מאוד בולט – פגיעה ברקמות העור. הסיגריות מזקנות את העור שלנו באופן משמעותי, לעיתים גם מאפירות אותו וברגע בו נפסיק לעשן נוכל להחיות חזרה את הרקמות בעור.
  • תפקוד ריאה – הנפגעות העיקריות בקרב מעשנים הן הריאות. תפקוד הריאה יורד באופן משמעותי בכל יום שבו אתם ממשיכים לעשן והקושי לשקם את הריאה גם הוא גובר. תפקוד ריאה תקין הוא קריטי לזרימת הדם ולהעברת חמצן לכל חלקי הגוף. אדם אשר הפסיק לעשן רק חודש אחד כבר יזכה לשיפור בתפקוד הריאות בשיעור של 30%. 
  • מחלות – לצערנו כולנו יודעים ומכירים את המחלות שיכולות לפגוש גם אדם מעשן וגם אדם לא מעשן – מחלות לב וסרטן. סרטן הריאות נמצא בשיעור גבוה בקרב מעשנים, כמו כן לגבי סרטן הווסת, הגרון, הלבלב ועוד. בחלק ממחלות הסרטן ובעיקר סרטן הריאות נמצא כי גברים מעשנים בסבירות גבוהה יותר לחלות.
  • אימפוטנציה – תפקוד מיני לא תקין הוא אחד הגורמים לפגיעה במערכות יחסים. אחת הסיבות להופעתה של אימפוטנציה היא עקב עישון. גברים מעשנים בגילאי 30 ומעלה מגבירים את הסיכון שלהם לחוות כשלים מיניים בכ-50%. העישון עלול להוביל לאימפוטנציה מכיוון שאין זרימת דם חופשית גוף, מה שמוביל בקושי לקבלת זקפה ולשמור על כלי הדם במצב תקין. עישון עלול להוביל גם להפרעות באורגזמה, הפרעות בשפיכה, הפרעות בתנועתיות הזרע וזקפה ממושכת.

קראו עוד: גמילה מעישון לגברים מחירים

 

האם אפשר להיגמל לבד מסיגריותהאם אפשר להיגמל לבד מסיגריות?

תהליך גמילה מעישון לגברים משתנה מאדם לאדם, לכל אחד יש את המשמעת שלו ובדיוק בגלל זה יהיו גברים שיצליחו להיפטר מההרגל באופן עצמאי ואילו אחרים יצטרכו ליווי מקצועי. הפסקת עישון לבד היא אפשרית ותלויה בסופו של דבר בכם וברצון שלכם להפסיק. המטרה היא להכיר את ההשלכות של סיגריות ולאו דווקא לחוות אותם ואז להפסיק עם ההרגל. תוכלו להגיע לגמילה מוחלטת באופן עצמאי באמצעות השלבים הבאים:

  • הכרה – השלב הראשון הוא השלב שמניע אתכם להתחיל בתהליך והוא הכרה במה קורה אם אתם ממשיכים לעשן ומנגד, חשוב לדעת מה קורה כאשר אתם מפסיקים לעשן. בכל יום חל שיפור בגוף שלכם, החל מזרימת דם תקינה יותר ועד הורדת הסיכון למחלות לב. תהליך הריפוי של הגוף נפרש על גבי שנים, כ-20 שנה בדרך כלל.
  • מודעות – חשוב שתדעו למה אתם מעשנים, האם מדובר על התמכרות פיזית או פסיכולוגית. גמילה מעישון לגברים היא לרוב מבוססת על קשיים פיזיים ולכן חשוב להכיר מתי אתם מעשנים, שעה בה הצתתם את הסיגריה, מקום, האם מדובר על מפגש חברתי או לבד וציינו לעצמכם האם הסיגריה גרמה לכם להנאה ביומן אישי.
  • שליטה – אחרי שאתם רואים את הדרך בה הגוף שלכם עובד ודורש את הסיגריה חשוב להתחיל לפתח שליטה, לדעת איך לשמור על איפור במצבים שבהם אתם מעשנים ללא הרגשה בצורך בכך. בדרך הזאת אתם תפחיתו גם את הצורך שלכם וגם את הכמות באופן משמעותי. לאחר מכן, נסו בהדרגה להוריד את כמות הסיגריות וגם כאשר מתחשקת לכם סיגריה נסו לדחות את הדחף.
  • החלטה – עכשיו הגיע הזמן לקחת את תהליך הגמילה שלב אחד קדימה ולהחליט על מועד שבו אתם מפסיקים לחלוטין עם עישון הסיגריות. המועד צריך להיות מועד סמוך למועד הנוכחי, את המועד צריך לרשום על פתק במקום שתמיד יזכיר לכם שאתם בתהליך. 
  • שימור – עכשיו החלק הקשה ביותר, לשמור על התהליך. ברגע בו הפסקתם לעשן אתם צריכים לשמור על ההישג הזה ובשלב בו אתם כבר בתהליך אתם תשימו לב לתופעות לוואי שיכולות מאוד להקשות על הדרך כמו עייפות, תשוקה לסיגריה אך בכל יום שעובר יהיה לכם יותר קל. זכרו, ההתחלה תמיד הכי קשה.

סדנאות גמילה מעישון לגברים

לא כל אחד יכול לעבור את התהליך הזה באופן עצמאי, למעט האמת רק מעטים יצליחו. כאשר ההרגל כבר טמוע בכם, אתם במילים אחרות "נאחזים" בסיגריה ביום-יום ייתכן ומסגרת מקצועית תביא אתכם לתוצאות גבוהות יותר. עישון גורם להמון נזקים בריאותיים- מחלות לב, דמנציה, אימפוטנציה, מחלות, סכרת וקיצור תוחלת החיים. תוכלו למצוא סדנאות גמילה מעישון לגברים שם תעברו את התהליך בליווי מקצועי. הליווי יכול לכלול שיטות גמילה שונות בדומה למכונים השונים הקיימים בארץ, יש היבט שהוא יותר פסיכולוגי, היבט המתבסס על תחליפי ניקוטין וכמו כן, יש גמילה מעישון לגברים באמצעות רפואה סינית.

קראו עוד: הפסקת עישון אחרי 30 שנה

התמכרות היא לא משחק! בחרו נכון – גמילה מהתמכרויות!

המרכז לגמילה מהתמכרויות

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום ההתמכרויות, כל מה שרציתם לדעת על התמכרויות במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3562947
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!